GX CLASS SCHEDULE

MARCH 2024

FAIRVIEW GX
ESTANCIA GX
ESTANCIA RIDE
GLORIETTA GX
GLORIETTA RIDE
FESTIVAL GX
FESTIVAL RIDE
WESTGATE GX
JUPITER GX
MPLACE GX
HOLY SPIRIT GX
HOLY SPIRIT RIDE

FAIRVIEW GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
9:00 AM
ZUMBA 
AIRA
9:00 AM
CORE & DEFINITION
JOVEN
8:00 AM
YOGALATES
TRECE
8:00 AM
YOGA
TRECE
9:00 AM
ZUMBA
RICKY
9:00 AM
PILATES
ARNOLD
7:00 PM
MIXXEDFIT
PUFFS
9:00 AM
ZUMBA
YANA
PUNCH OUT
ARNOLD
9:00 AM
9:00 AM
MIXED DANCE
JM
6:00 PM
PUNCH OUT
ARNOLD
6:00 PM
ZUMBA
YANA
7:00 PM
POUND
RICKY
7:00 PM
RETRO POP
PUFFS
7:00 PM
POUND
JAS
7:00 PM
YOGA
ERIC
8:00 PM
YOGA
CHA
8:00 PM
PILATES
ARNOLD
8:00 PM
ZUMBA SENTAO
AIRA
8:00 PM
MIXED DANCE
JM

ESTANCIA GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
SUNDAY
9:00 AM
STRONG NATION
FRENZY
9:00 AM
YOGA
EMILIE
9:00 AM
ZUMBA
FRENZY
9:00 AM
YOGA
JONARD
9:00 AM
POUND
JAS
9:00 AM
KICKBOX
JHOAN
12:00 NN
TABATA
R.A
10:00 AM
PILATES FLOW
MARK
10:00 AM
LUKSO
ERVIN
10:00 AM
PILOXING
MARK
10:00 AM
CARDIO GROOVE
JEPOY
10:00 AM
CORE ABS
JOY
5:00 PM
METCON
JD
7:00 PM
FIGHTDO
DEBBIE
6:00 PM
POUND
JAS
5:00 PM
CORE
WINDEL
12:00 NN
TABATA
BRENDAN
6:00 PM
DANCE FITNESS
FERNANDO
5:00 PM
XTREME CARDIO
BOYET
8:00 PM
JUST DANCE
BISMARC
7:00 PM
CARDIO GROOVE
JEPOY
6:00 PM
ANIMAL FLOW
MADIE
6:00 PM
KICKBOX
JHOAN
7:00 PM
X55
DEBBIE
6:00 PM
YOGA
JONARD
7:00 PM
ZUMBA
DEBBIE
7:00 PM
MEGADANZ
DEBBIE
8:00 PM
LUKSO
ERVIN
8:00 PM
PILATES
EDGAR

ESTANCIA

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
8:00 AM
BEATS CYCLE
MARK
7:00 PM
FREESTYLE SPINNING
JHOAN
9:00 AM
SPINNING
JOVEN
7:00 AM
BEATS CYCLE
MARK
9:00 AM
FREESTYLE SPINNING
JHOAN
9:00 AM
BEATS CYCLE
MECH
8:00 PM
SPINNING
JOVEN
7:00 PM
BEATS CYCLE
MECH
7:00 PM
FREESTYLE SPINNING
JHOAN
7:00 PM
SPINNING
JOVEN

FESTIVAL GX 

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
SUNDAY
10:00 AM
CARDIO KICKBOXING
JOLO
10:00 AM
ZUMBA
ERICH & MIKO
10:00 AM
POP DANCE
JAY - AR
10:00 AM
MIXXEDFIT
THERJIN
9:00 AM
ZUMBA
JAYMIE
11:00 AM
ZUMBA
EDCEL
10:00 AM
YOGA
RAMON
5:00 PM
AEROBOX
DOMINIQUE
11:00 AM
PILATES
EDGAR
11:00 AM
CIRCUIT TRAINING
JAYSON
11:00 AM
YOGALATES
MARLA
10:00 AM
DANCE FIT
ERICH & MIKO
7:00 PM
VINYASA
DEXTER
6:00 PM
ANIMAL FLOW
FAI
6:00 PM
MIXXED FIT
THERJIN
7:00 PM
ZUMBA
JAYMIE
1:00 PM
CIRCUIT TRAINING
JUN
11:00 AM
YOGA
GEORGE
7:00 PM
HIPHOP BASIC
CHYLL
7:00 PM
ZUMBA
EDCEL
8:00 PM
RETROPOP
RONALDO
5:00 PM
TABATA
JR
7:00 PM
POPDANCE
RONALDO
8:00 PM
YOGA
GEORGE
8:00 PM
YOGA
JOSEPH
7:00 PM
HIPHOP BASIC
CHYLL
8:00 PM
CARDIO GROOVE
JAY-AR
8:00 PM
ROCKET YOGA
JOSEPH

FESTIVAL 

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
6:00 PM
CYCLING
RYAN
6:00 PM
CYCLING
RYAN
6:00 PM
RIDE
RAYMOND
6:00 PM
RIDE
RAYMOND
6:00 PM
RIDE
FRIAN
7:00 PM
RIDE
FRIAN
7:00 PM
RIDE
RAYMOND
7:00 PM
CYCLING
RYAN
7:00 PM
CYCLING
RYAN
7:00 PM
RIDE
RAYMOND

GLORIETTA GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
SUNDAY
10:00 AM
POP DANCE
HOMER
10:00 AM
DANCEFIT
FERNANDO
10:00 AM
JUST DANCE
BISMARC
9:00 AM
PILATES
ARNOLD
10:00 AM
ZUMBA
THERJIN
4:00 PM
BELLY DANCING
NILDA
11:00 AM
ZUMBA
THERJIN
11:00 AM
K-POP
KEITA
11:00 AM
MIXXED FIT
THERJIN
10:00 AM
JUST DANCE
BISMARC
11:00 AM
PILATES
EDGAR
5:00 PM
JUST DANCE
BISMARC
-------------------------
5:00 PM
SPARTAN GX
POM
5:00 PM
RETRO POP
EMILY
12:30 PM
CIRCUIT
COACH JN 
12:30 PM
POWER STRETCH
DEBBIE
12:30 PM
BOXERCISE
JON
12:30 PM
AB WORKOUT
GAN
6:00 PM
BOSU YOGALITES
EDZ
6:00 PM
POUND
NERU
5:00 PM
CARDIO MARTIAL ARTS
FERNANDO
5:00 PM 
GLUTES & CORE 
FERNANDO
5:00 PM
CIRCUIT TRAINING
RYAN
5:00 PM
CARDIO MARTIAL ARTS
FERNANDO
5:00 PM
DANCE HALL 
JULIE
6:00 PM
ZUMBA
THERJIN
6:00 PM
CARDIO KICK BOXING
ARNOLD
6:00 PM
ANIMAL FLOW
FAI
6:00 PM
YOGALATES
EDZ
6:30 PM
3FX
MADIE
7:00 PM
HATHA YOGA
COACH EMELIE
7:00 PM
DANCEHALL
JULIE
7:00 PM
K-POP
KIETA
7:00 PM
YOU GOT SURGED
BISMARC

GLORIETTA

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
6:00 PM
SPINNING
BETH
9:00 AM
RIDE
FRIAN
9:00 AM
RIDE
FRIAN
7:00 PM
SPINNING
JHOAN
10:00 AM
RIDE
FRIAN
7:00 PM
SPINNING
ARNOLD
7:00 PM
RIDE
FRIAN

JUPITER GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
SUNDAY
7:00 PM
ANIMAL FLOW
MADIE
6:00 PM
POP DANCE
HOMER
6:00 PM
CARDIO GROOVE
JEPOY
6:30 PM
CARDIO MARTIAL ARTS
FERNANDO
6:00 PM
JUST DANCE
BISMARC
2:00 PM
FUNCTIONAL GROUP TRAINING
TOSH
8:30 PM
PILATES
EDGAR
7:00 PM
JUST DANCE
BISMARC
7:00 PM
ZUMBA
THERJIN
7:30 PM
YOGA
YUKI
7:00 PM
MIXXEDFIT
THERJIN
8:30 PM
YOGA
BEE

MPLACE GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
6:00 PM
POP HITS
ENGEL
6:00 PM
TRX
MANN
12:00 NN
TRX
MANN
6:00 PM
MIX DANCE
JM
6:00 PM
PILATES FLOW
MARK
6:00 PM
PILOXING BARRIE
MARK
7:00 PM
YOGA
ANANDI
7:00 PM
ZUMBA
FRENZY
6:00 PM
RETROPOP
FRANCIS
7:00 PM
YOGA
ANANDI
7:00 PM
ZUMBA
FRANCIS
8:00 PM
POUND
JAS
8:00 PM
TROPIXX
DONNA
7:00 PM
ZUMBA
FRANCIS
8:00 PM
PILOXING KNOCKOUT
MARK

HOLY SPIRIT GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
SUNDAY
9:00 AM
MIXXED DANCE
JM
8:00 AM
TABATA
ARNOLD
8:00 AM
POUND
JAS
8:00 AM
PILATES
JILL
8:00 AM
GODDESS WORKOUT
JILL
10:00 AM
YOGA
ERIC
3:00 PM
MINDSET
MAVI
10:00 AM
PILATES
ARNOLD
9:00 AM
POUND
JAS
9:00 AM
POP DANCE
BERNARD
9:00 AM
ZUMBA
YANA
9:00 AM
DANCE FITNES
LJ
6:00 PM
YOGA
CHA
6:00 PM
YOGA
CHA
7:00 PM
ZUMBA
AIRA
3:00 PM
CORE
RIZZO
10:00 AM
YOGA
TRECE
10:00 AM
TROPIXX
DONNA
3:00 PM
HIIT
JR
7:00 PM
RETRO POP
PUFFS
8:00 PM
PILATES
JILL
6:00 PM
TROPIXX
DONNA START ON MAR,19
7:00 PM
MIXXED DANCE
JM
3:00 PM
STRENGTH
JOBIE
7:00 PM
DANCE FITNESS
LJ
7:00 PM
GODDESS WORKOUT
JILL
8:00 PM
POUND
JAS
6:30 PM
BOXING
CHA
8:00 PM
FMA-ARNIS
EDWARD
8:00 PM
YOGA
ARNOLD

HOLY SPIRIT

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
8:00 AM
SPINNING
JOVEN
7:00 PM
SPINNING
JOVEN
7:00 PM
SPINNING
JOVEN
8:00 AM
SPINNING
BETH
7:00 PM
CYCLING
BOYET
9:00 AM
SPINNING
BETH
7:00 PM
CYCLING
BOYET
8:00 PM
SPINNING
JOVEN

WESTGATE GX

SWIPE FOR MORE

MONDAY
TUESDAY
WEDNESDAY
THURSDAY
FRIDAY
SATURDAY
9:00 AM
PILOXING
MARLA
9:00 AM
ANIMAL FLOW
MADIE
9:00 AM
POUND
MADIE
9:00 AM
CARDIO KICKBOXING
JOLO
9:00 AM
NIRVANA
MADIE
9:00 AM
POP PILATES
MARLA
10:00 AM
PILATES
EDGAR
10:30 AM
3FX
MADIE
10:00 AM
YOGA
MARLA
10:00 AM
ASHTANGA
DEXTER
6:00 PM
PILOXING INTENSE INTERVAL TRAINING
MARLA
10:00 AM
DANCE FITNESS
JOLO
6:00 PM
STRONG NATION
BIANCA
7:00 PM
HIPHOP BASIC
CHYLL
6:00 PM
IRON PUMP
ROLAINE
6:00 PM
ANIMAL FLOW
FAI
7:00 PM
DANCEFIT
ERICH & MIKO
7:00 PM
VINYASA
DEXTER
7:00 PM
ZUMBA
BIANCA
7:00 PM
VINYASA
DEXTER
8:00 PM
3FX
DEXTER

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google